Take a fresh look at your lifestyle.

انواع ماسک صورت برای پوست های خشک، چرب و حساس

0 42

ماسک های صورت موادی هستند که برای جوانسازی، زیبایی، شادابی و ترمیم پوست استفاده می شوند.

بسیاری از افراد با جنس و نوع پوست خود یک مدل ماسک صورت را روی پوست خود می گذارند. پس ماسک صورت برای پوست خشک و حساس روی پوست یک مدل کارایی و کاربرد دارد و باید چربی بیشتری روی پوست ایجاد کند و ماسک صورت برای پوست چرب تاثیری دیگر روی پوست صورت شما می گزارد.

در طول مدت قرار دادن ماسک صورت پوست فرآیند های پاکسازی، لایه برداری، تجزیه پوست و ماساژ صورت را تجربه می کند.

در این هنگام پوست صورت در وضعیت های خشکی پوست، چرب بودن، حساسیت های پوستی و حتی بهبود سلول های رنگدانه ای پوست را تغییر می دهند و به بهترین حالت پوست میرساند.

انواع ماسک صورت خانگی

صورت هر انسانی نقطه اتکایی برای بروز زیبایی است پس چه بهتر است که به بهترین شکل از پوست صورت خود محافطت کنیم. یکی از راه های مراقبت و جوانسازی پوست صورت استفاده از ماسک صورت می باشد که معمولا هم در تولید آن از مواد طبیعی استفاده می کنند.

ماسک های صورت خانگی سه نکته مثبت دارند یکی اینکه برای درست کردن انواع ماسک صورت خانگی نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارید و دوم اینکه همانند ماسک هایی که در داروخانه ها و آرایشی ها موجود است برای تولید ماسک صورت خانگی از مواد شیمیایی استفاده نمی کنند و سوم اینکه یکی از مزایای استفاده از ماسک صورت این است که به عنوان یا ماساژور عم می کند و شادابی بیشتری به پوست می بخشد.

پس با این تفاسیر شما میل دارید در سالن های زیبایی از ماسک صورت استفاده کنید یا اینکه در خانه خودتان یک ماسک صورت روی صورتتان بگذارید؟

در طول قرن ها است که از میوه های تازه، سبزیجات، تخم مرغ، شیر، عسل، خاک رس و… به عنوان لوازم آرایشی برای زیبایی و بهبود پوست استفاده می شود. اگرچه این ها مواد لازم برای ساختن ماسک صورت خانگی می باشد اما باید به این نکته توجه کنید که بسته به نوع پوست شما که آیا نیاز به تزریق کمی چربی به پوست دارد یا اینکه پوستتان بیش از حد خشک است و یا اینکه به دنبال ترمیم پوستتان هستید هرکدام از این مواد تشکیل دهنده ماسک صورت برای هر کدام خاصیت درمانی و بهبودی پوست مناسب می باشند.

ماسک صورت برای پوست های خشک و حساس

خشکی پوست صورت و ظاهر شما را پیر تر از سنتان نشان می دهد. خشکی پوست چنان چه بیش از حد باشد اثرات غیر قابل جبرانی مثل تیره شدن و پوسته پوسته شدن روی پوست صورتتان می گذارد.

توجه کنید که در ابتدا خشکی پوست با خارش شدید چوست همراه است و اگر این رند ادامه پیدا کند می تواند منجر به اگزما یا درماتیت شود.

خشکی پوست زمانی اتفاق می افتد که پوست صورت قادر نباشد رطوبت مورد نیاز را حفظ کند که این حالت در ماه های سرد سال بیشتر رخ می دهد.

عوامل زیاد دیگری مثل حمام کردن طولانی مدت، استفاده از صابون های سخت، سرو کا داشتن با مواد تمیز کننده شیمیایی و استفاده از لوازم آرایشی در خشکی پوست نقش مستقیمی دارند.

با این حال چنانچه دچار خشکی پوست شدید بدون پرداخت هزینه سنگین و خریداری ماسک صورت از مراکز آرایشی و بهداشتی می توانید بهترین ماسک صورت را با اثر بخشی چندبرابر در خانه درست کنید و پوست خود را تغذیه کنید.

انواع ماسک صورت خانگی برای پوست خشک

در این بخش به معرفی چند ماسک صورت خانگی مناسب برای پوست خشک که با مواد طبیعی درست می شوند می پردازیم.

ماسک صورت با زرده تخم مرغ

مکانیزم عملکرد زرده و سفیده تخم مرغ روی صورت کاملا متفاوت است. زرده تخم مرغ حاوی مقدار زیادی آب و چربی است که نه تنها پوست شما را تغذیه و آبرسانی می کند بلکه منبع خوبی برای حفظ رطوبت پوست است.

بهترین ماسک صورت با تخم مرغ برای آبرسانی پوست مخصوص پوست خشک و حساس
ماسم صورت با زرده تخم مرغ برای پوست خشک

ماسک عسل برای صورت

عسل یک ماده روان کننده عالی است که پوست شما را نرم می کند و رطوبت پوست را حفظ می کند.

عسل دارای ویسکوزیته بالایی است و کمک می کند یک لایه محافظ روی پوستتان ایجاد شود. همچنین ماسک صورت با عسل با حفظ ph پوست از ایجاد چین و چروک ها جلوگیری می کند و خشکی صورت را کم می کند.

ماسک عسل برای صورت حساس و آسیب دیده
ماسک صورت با عسل برای لز بین برن لک صورت و روشنایی پوست

ماسک صورت با شیر

شیر حاوی اسید لاکتیک است و هنگامی که ماسک صورت شیر را روی صورت خود می گذارید اسید لاکتیک، سلول های پیر پوست را از بین می برد و از خشکی پوست جلوگیری می کند. همچنین ماسک شیر برای لک صورت نیز بسیار مناسب است.

درست کردن ماسک صورت با شیر برای آبرسنانی پوست
ماسک صورت با شیر برای انواع پوست خشک و حساس

ماسک صورت با آلوورا

از ژل آلوورا برای مراقبت از پوست و حفظ رطوبت پوست استفاده می شود که البته بسته به ترکیب آلوورا با مواد دیگر برای ساخت ماسک صورت آلوورا نتایجی متفاوت دارد ولی در کل آلوورا برای آبرسانی پوست، جلوگیری از پیری و پوسته پوسته شدن و مرطوب کننده عالی برای پوست صورت بسیار مناسب است.

انواع ماسک صورت آلوورا برای حفظ رطوبت پوست و آبرسانی
ساختن ماسک صورت آلوورا برای آبرسانی پوست و نگه داشتن رطوبت

انواع ماسک صورت برای پوست چرب

بدن ما در حالت طبیعی چربی و روغن تولید می کند تا پوست ما را لطیف و نرم کند. این چربی تا حدی لازمه پوست ما است اما اگر از یک حدی بیشتر شود منجر به آلودگی های پوستی، جوش و آکنه می شود که علت آن دو چیز بیشتر نیست: عامل هورمونی و ژنتیک.

بیشتر افرادی که پوست چرب دارند به دلیل رشد و بلوغ در جوانی شان است. بدن انسان همیشه در واکنش به تغییرات یک برون ریزی ای دارد و در اکثر مواقع تولید هورمون میکند.

آندوژن ها هورمون های مردانه ای هستند که هم در بدن مردانم و هم زنان وجود دارند که هنگام بلوغ ترشح این هورمون افزایش می یابد و نتیجه آن آزادسازی چربی روی پوست است.

انواع ماسک صورت خانگی و مردانه با جوش شیرین برای پوست خشک و حساس
ماسک صورت آلوورا برای پوست چرب و خشک

 

بهترین ماسک های صورت برای پوست چرب

برای از بین بردن چربی بیش از حد روی صورت باید ماسک صورت مناسبی روی صورتمان بگذاریم تا آنتی اکسیدان و ضد میکروبی باشد همینطور برای کم کردن چربی پوستمان می توانیم از ماسک های خانگی برای جوش های زیر پوستی نیز استفاده کنیم زیرا که جوش های زیر پوستی هم علتش چربی بیش از حد پوست است.

ماسک صورت با زردچوبه

برای از بین بردن چربی پوست باید موادی استفاده کنید تا خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی داشته باشد. یکی از راه حل ها برای مقابله با چربی و آکنه ماسک صورت با زردچوبه می باشد که تمامی این خواص را دارد. زردچوبه با خواصی که دارد به ترمیم رنگدانه های پوستی کمک زیادی می کند و به نوعی یک ماسک سفیدی صورت است.

ماسک صورت مردانه برای از بین بردن لک صورت و هم چنین ماسک لاغری صورت
ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست برای پوست چرب

ماسک صورت با جوش شیرین

از خواص ماسک صورت ساخته شده با جوش شیرین از بین بردن جوش های سر سیاه است که در دوران بلوغ روی صورت ظاهر می شود که علت این جوش ها چربی پوست است و در واقع جوش شیرین با اثر ضد قارچی به بهبود پوست چرب کمک می کند.

ماسک صورت با جوش شیرین برای پوست خشک و چرب
ماسک صورت جوش شیرین برای از بین بردن آکنه و مخصوص پوست چرب

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ با پروتئین و آنزیم های فراوام کمک زیادی به درمان آکنه می کند

همچنین سفیده تخم مرغ با دارا بودن مقدار زیادی لیزوزیم که ضد قارچ است و ویتامین ب به جوانسازی پوست کمک می کند.

ماسک سفیدی صورت

پوست صورت همه ی افراد به طور طبیعی دارای شفافیت و رو شنایی مخصوصی می باشد که این روشنایی و شفافیت به مرور زمان ممکن است تیره و کدر شود و ظاهری نامناسب را در صورت ایجاد کند.

مواد زیر عللی است که باعث از بین رفتن شفافیت و سفیدی پوست صورت می شوند:

  • قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید
  • از بین رفتن رنگدانه های پوست
  • استفاده زیاد از مواد آریشی
  • خشکی پوست
  • آلودگی های محیطی
  • تغذیه و سبک زندگی نامناسب
  • و …

برای برگرداندن رنگ طبیعی پوست و شفافیت پوست صورت می بایست از موادی استفاده کنید که صورتتان را سفید کنند.

انواع ماسک سفیدی صورت برای روشن کردن پوستتان وجود دارد که با تاثیر بر رنگدانه های پوستی یا ملانین باعث سفیدی پوست می شوند.

ماسک صوت آلوورا

میتواند تجمع بیش از حد رنگدانه ها را کم کند و رنگ اصلی را به صورتتان بازگرداند.

درست کردن ماسک سفیدی صورت با عسل

ترکیب عسل، آبلیمو و روغن بادام زمینی و ساخت یک ماسک صورت از این مواد میتواند شادابی و تازگی خاصی به پوستتان بدهد.

ماسک صورت با شیر برای سفیدی صورت

با ترکیب ماست و نشاسته و گذاشتن این ترکیب به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت رطوبت و درخشندگی را حس خواهید.

سفید شدن پوست با ماسک صورت شیر

کافی است پوست پرتقال را رنده کنید و با شیر مخلوط کنید سپس مواد حاصله را روی لک های صورت یا قسمت های تیره به مدا ۱۵ دقیقه بگذارید.

ماسک آبرسان پوست صورت

پوست های خشک سریع ترین میانبر برای رسیدن به پیری هستند پس برای از بین بردن پوست خشک باید کاری کنیم که رطوبت از دست رفته بازگردد. ماسک صورت مناسبی که آبرسان پوست است باید کاری کند پوست مرطوب شود و آب از دست ندهدو

استفاده از ماسک آبرسان صورت باعث مرطوب شدن پوست و از بین رفتن خشکی می شود و همچنین درخشندگی و نرم تر شدن پوست را به همراه دارد.

بهترین برند های ماسک صورت

اگر تمایل به درست کردن ماسک صورت خانگی ندارید می توانید از برند های موجود در بازار استفاده کنید.

یکی از بهترین برند های موجود، ماسک صورت لورال است که با داشتن ترکیبات طبیعی و دارویی طرفداران زیادی دارد.

ماسک صورت سیاه نیز جدیدا طرفداران زیادی دارد و به نوعی ماسک صورت مردانه هم به حساب می آید.

در کل برند های زیادی در بازار باهم رقابت دارند مثل ماسک صورت گارنیر، لورال، نیوا و بسیاری دیگر که قبل از خرید مستلزم تحقیق زیاد هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.