Take a fresh look at your lifestyle.

انواع قرص‌های لاغری قوی مورد تأیید برای چربی سوزی شکم و پهلو

0 ۱۱,۱۲۰

تناسب‌اندام و لاغری گزینه‌ای است که این روزها در بین مردم بسیار صحبت می‌شود. همه افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند همواره دنبال بهترین روش هستند.

برخی افراد هم که در مسیر کاهش وزن بدون تحقیق به هر روشی متوسل می‌شوند. اگر شما هم دنبال کاهش وزن بوده‌اید مطمئناً در مورد قرص‌های لاغری شنیده‌اید.

سؤالاتی که پیش می‌آید این است که آیا این قرص‌های لاغری در کاهش وزن مؤثر هستند؟ یا اینکه آیا دارویی به‌عنوان لاغری وجود دارد. با ما همراه باشید که در مورد مشخصات قرص‌های لاغری مورد تأیید برای چربی سوزی شکم و پهلو آشنا شوید.

انواع بهترین قرص‌های لاغری قوی تضمینی

این روزها مردم چاقی را به‌عنوان یک عامل خطرساز برای سلامتی می‌شناسند. برخی بیماری‌ها مثل دیابت، فشارخون، مشکلات گوارشی، کبد چرب، درد مفاصل، رابطه مستقیم با چاقی دارند.

وزن ایده آل و داشتن تناسب‌اندام هم باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس و هم ریسک ابتلا به برخی بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون و مشکلات کبدی را کاهش می‌دهد.

مسئله مهم در زمان کاهش وزن استفاده از روش‌های مطمئن و بدون عوارض جانبی است.

در ادامه به معرفی قرص‌ها و کپسول‌های لاغری که در ایران داریم می‌پردازیم.

مصرف قرص‌های لاغری گیاهی خطری ندارند و مصرف آن‌ها باعث افزایش متابولیسم و چربی سوزی می‌گردد.

قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو
انواع قرص لاغری برای افزایش متابولیسم و سوخت و ساز

قرص لاغری گلوریا

قرص لاغری گلوریا محصول کشور اسپانیا است. گلوریا یکی از پرفروش‌ترین قرص‌های لاغری است.

مکانیسم اثر این قرص به این شکل است که با افزایش متابولیسم بدن باعث شکستن چربی‌های ذخیره‌شده در بدن و منجر به تولید انرژی می‌گردد. قرص لاغری گلوریا باعث کاهش اشتها و مانع جذب چربی می‌شود.

علاوه بر کاهش اشتها خاصیت چربی سوزی را هم دارد. همراه مصرف این قرص آب فراوان توصیه می‌گردد.

قرص لاغری جی سی

قرص لاغری جی سی بر این ادعا است که برخلاف قرص‌های لاغری دیگر برای کاهش وزن نیاز به برنامه ورزشی و رژیم غذایی نیاز نیست. علاوه بر این ترکیبات این قرص گیاهی است.

قرص لاغری جی سی برای خانم‌های باردار، افراد مبتلابه فشارخون، افرادی که مشکل نارسایی کبدی و کلیوی دارند منع مصرف ندارد. از عوارض شایع این قرص کم شدن اشتها، بی‌خوابی، افسردگی، یبوست است.

قرص لاغری تمشک

قرص لاغری تمشک باعث افزایش متابولیسم بدن می‌گردد. اثرات ترکیبات مؤثر در این قرص عبارت‌اند از:

 • افزایش چربی سوزی در بدن: این فرایند توسط تحریک سلول‌های هورمون سوخت چربی انجام می‌گیرد.
 • افزایش متابولیسم بدن: افزایش متابولیسم و کاهش سطح قند خون در بدن توسط هورمون آدیپونکتین انجام می‌شود که قرص لاغری تمشک باعث تحریک و افزایش ترشح این هورمون می‌گردد.


برای دریافت نتایج مطلوب از قرص لاغری تمشک باید همراه با کاهش کالری دریافتی و داشتن یک برنامه ورزشی منظم این قرص مصرف گردد.

قرص لاغری رزبرن کتون

قرص لاغری رزبری کتون به‌عنوان یک کاهش وزن قوی شناخته‌شده است این قرص لاغری حاوی ماده‌ای شبیه سینیفرین است. مکانیسم اثر این قرص لاغری به این صورت است که باعث افزایش سوخت‌وساز بدن، ایجاد اشتهای سالم و سطح انرژی مطلوب می‌گردد.

ترکیبات به‌کاررفته در قرص لاغری رز کتون در شکستن سلول‌های چربی به‌خصوص در کبد بسیار مؤثر است و کمک به کاهش وزن سریع بدن می‌کند. خواص ویژگی‌های مهم این قرص لاغری شامل:

 • کاهش وزن به همراه کاهش سایز
 • کاهش اشتها از زمان مصرف
 • افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی
 • تأثیر خیلی مطلوب روی چربی‌های انباشته‌شده در ناحیه شکم، پهلو، ران و بازو

قرص لاغری فاموتیدین

قرص فاموتیدین جهت بهبود زخم‌های به وجود آمده در معده به دلیل ترشح بیش‌ازحد اسید است.

بیشترین توصیه و مصرف قرص فاموتیدین برای رفلکس معده است؛ بنابراین از قرص فاموتیدین برای درمان التهاب معده و زخم معده که توسط پزشک توصیه و استفاده می‌گردد.

یکی از عوارض اصلی قرص فاموتیدین کاهش وزن شدید است. توصیه می‌گردد که از این قرص برای کاهش وزن و لاغری استفاده نشود، زیرا برای سلامتی تأثیرهای غیرقابل‌جبران را دارد.

قرص لاغری پاپایو

پاپایا یک نوع میوه استوایی است. این میوه خواص بسیار زیادی دارد و بعلاوه دارای آنزیمی است که باعث شکسته شدن پروتئین‌های ماهیچه‌های گوشت و هضم راحت آن می‌گردد.

قرص لاغری پاپایا، شامل میوه پاپایا است که این میوه دارای کالری خیلی ناچیز و فیبر بالایی است.

بعد از مصرف این قرص لاغری باعث کاهش اشتها و با کم کردن حجم غذای مصرفی باعث کاهش وزن می‌گردد.

بهترین قرص لاغری شکم و پهلو
تاثیر قرص های لاغری در کنار ورزش برای افزایش متابولیسم ضروری است

قرص لاغری گامنو

قرص لاغری گامنو در جهت کاهش اشتها و افزایش سوخت‌وساز بدن تولید و عرضه‌شده است. قرص لاغری گامنو طرفداران زیادی دارد و همچنین یکی از محصولات پرفروش لاغری به شمار می‌رود.

خواص قرص لاغری گامنو عبارت‌اند از:

 • کاهش اشتها از همان روز اول مصرف
 • کاهش وزن به همراه کاهش سایز
 • این فراورده کاملاً گیاهی است
 • باعث افزایش سوخت‌وساز بدن می‌گردد.
 • باعث چربی سوزی و کاهش چربی‌های بد می‌گردد.‌

قرص لاغری اسلیم مکس

قرص لاغری اسلیم مکس دارای خاصیت ترموژنیک است که منجر به افزایش متابولیسم و سوخت‌وساز چربی‌ها بدن می‌گردد.

قرص لاغری اسلیم مکس از سوخت‌وساز اسیدهای چرب در بدن جلوگیری می‌کند و این باعث کاهش چربی خون می‌شود. به‌علاوه مانع از جذب چربی در روده می‌شود.

این قرص لاغری با کاهش جذب روده‌ای گلوکز و چربی مانع از تجمع چربی در بدن می‌شود.

از دیگر خصوصیات قرص اسلیم مکس علاوه بر لاغری خاصیت آرام بخشی، خاصیت آنتی‌اکسیدانی، مانع از ایجاد فشارخون و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌گردد.

قرص لاغری آلفا

قرص لاغری آلفا اسلیم باعث مهار فعالیت‌های فسفودی استراز در بدن می‌گردد و همچنین مانع از جذب چربی‌های اضافه است.

اثرات گیاهی این قرص لاغری در کنار اثرات مثبت کافئین منجر به افزایش چربی سوزی متابولیسم و عدم جذب چربی‌های اضافه در بدن می‌شود و درنهایت هم باعث کاهش وزن می‌گردد.

ویژگی‌های اصلی قرص لاغری آلفا اسلیم شامل:

 • افزایش چربی سوزی بدن
 • باعث افزایش متابولیسم و سوخت‌وساز
 • کاهش اشتها به همراه احساس سیری
 • افزایش سطح انرژی بدن

قرص لاغری فلور دو

قرص لاغری گیاهی فلوردو توسط شرکت داروسازی سینا فرآور در ایران تولیدشده است.

قرص فلوردو به‌عنوان یک ترکیب مؤثر برای کاهش وزن شناخته‌شده است.

ترکیبات به‌کاررفته در قرص لاغری فروش فلوردو برای درمان ناراحتی‌های مزمن دستگاه گوارش و کاهش تجمع چربی در بدن می‌گردد. این فرآورده موجب رفع گرسنگی کاذب، کاهش میزان قند خون، چربی سوزی می‌گردد.

قرص لاغری پلاتین

قرص لاغری پلاتین که محصول کشور اسپانیا است و یک فرآورده برای کاهش وزن استفاده می‌شود.

مکانیسم اثر این قرص لاغری به این صورت است که با کاهش اشتها و چربی سوزی کمک به کاهش وزن سریع بدن می‌گردد.

در طول دوران مصرف به دلیل کاهش اشتها و دریافت کالری اضافه باعث سوخت‌وساز چربی‌های اضافی بدن می‌گردد و به این صورت است که به سالم‌ترین روش باعث کاهش وزن و لاغری هستید.

قرص لاغری گارسینیا کامبوجیا

قرص لاغری ترکیب گارسینیا کامبوجیا یک ترکیب کاملاً مستقل است که هم به‌تنهایی و هم در بسیاری از قرص‌های لاغری استفاده می‌شود.

این ترکیب قیمت بالایی دارد به همین دلیل با مقدار خیلی کمی در قرص‌ها استفاده می‌شود و در بسیاری از قرص‌های لاغری که از ترکیب گارسینیا کامبوجیا استفاده می‌کند خیلی زیاد جواب دهی ندارد اما درزمانی که این ترکیب به‌تنهایی در قالب قرص لاغری تهیه می‌گردد بسیار مؤثر است.
سه کارایی مهم گارسینیا کامبوجیا عبارت‌اند از:

 • کاهش اشتها: گارسینیا اشتها را کنترل می‌کند و ماده مؤثره هیدرو کسی سیتریک اسید باعث کنترل پرخوری‌های عصبی و کاهش استرس می‌گردد.
 • چربی سوزی: گارسینیا متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و باعث کاهش کلسترول خون می‌گردد و با افزایش انرژی بدن به‌صورت خیلی مؤثر باعث کاهش چربی‌های شکم و پهلو می‌شود.
 • از تبدیل کالری به چربی جلوگیری می‌کند. ماده مؤثره هیدرو کسی سیتریک اسید موجود در گارسینیا کامبوجیا از فرایند تبدیل کالری به چربی جلوگیری می‌کند.

قرص لاغری بلوبری

این قرص لاغری از میوه بلوبری تهیه‌شده است. همان‌طور که میدانید میوه بلوبری یک میوه کم‌کالری، سرشار از ویتامین و مواد معدنی است.

سؤالی که همیشه پیش می‌آید که آیا این خصوصیات به کاهش وزن کمک می‌کند؟ برای لاغری مفید است؟ مصرف این قرص لاغری، آیا ضرری برای بدن ندارد؟ به‌طور کاملاً قطعی نمی‌توان این سؤالات را پاسخ داد و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

اما بیشترین گزارش‌هایی که در مورد قرص لاغری بلوبری دیده‌شده، این است که مصرف قرص لاغری بلوبری در مدت‌زمان طولانی باعث کاهش قند خون، ضعف بینایی و کم بینی می‌شود.

قرص امگا ۳ و لاغری

قرص امگا ۳ گروهی از اسیدهای چرب هستند که برای سلامت بدن ضروری است. از طریق چرب امگا ۳ علاوه بر حفظ سلامتی پوست و بدن برای کاهش وزن هم مؤثر هستند.

امگا ۳ یا همان روغن ماهی اگر به کاهش وزن کمک نکند ولی در کاهش سایز و افزایش عضلات کارایی دارند. تأثیر قرص امگا ۳ در کاهش وزن به‌صورت زیر مؤثر است:

 • باعث کاهش اشتها و رفع گرسنگی می‌گردد: مصرف قرص امگا ۳ برای افرادی که رژیم غذایی دارند بسیار مفید است زیرا ممکن است یک‌دفعه احساس گرسنگی کنند. نتایج تحقیقات انجام‌شده در مورد مصرف قرص امگا ۳ به این شکل است که اگر همراه با غذا مصرف شود به مدت ۲ ساعت بیشتر احساس سیری دارید.
 • مصرف قرص امگا ۳ باعث افزایش متابولیسم بدن می‌گردد: سوخت‌وساز بدن میزان کالری مصرفی شمارا در روز نشان می‌دهد هر چه میزان این سوخت‌وساز بالاتر باشد کالری بیشتری در روز می‌سوزانید.
 • مصرف قرص امگا ۳ به همراه ورزش باعث افزایش تأثیر ورزش در بدن می‌گردد.
 • باعث کاهش سایز بدن می‌گردد. یک نکته بسیار مهم این است که اگر قرص امگا ۳ در کاهش وزن مؤثر نباشد، موجب کاهش سایز و افزایش عضلات بدن می‌گردد.
قرص امگا 3 و لاغری برای کاهش اشتها و افزایش متابولیسم
قرص لاغری امگا 3 برای کاهش وزن به عنوان مکمل

قرص ونوستات

قرص ونوستات جذب چربی اضافی در بدن می‌شود. مکانیسم اثر این قرص بر روی آنزیم‌های لیپاز به‌عنوان یک نوع مهارکننده عمل می‌کند. لیپاز آنزیمی است که در بدن وظیفه شکستن چربی‌ها در دستگاه گوارش و جذب آن‌ها را به عهده دارد.

با مصرف قرص ونوستات و مهار این آنزیم باعث می‌گردد که چربی‌ها شکستن شوند و بدون تجزیه شدن و شکستن دفع گردد.

نتایج یک تحقیق در مورد تأثیر قرص لاغری ونوستات بر این اساس بود که دو گروه از افراد با یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی یکسان در مدت‌زمان مشخصی موردمطالعه قرار گرفتند.

همه برنامه‌های غذایی و حرکات ورزشی آن‌ها کاملاً شبیه به هم بود فقط با این تفاوت که به یک گروه قرص ونوستات را توصیه کردند و مصرف داشتند و گروه دیگر هیچ‌گونه قرص لاغری دریافت نمی‌کردند.

نتایج بعد از یک سال گروهی که قرص لاغری ونوستات را استفاده می‌کردند حدود ۱۰ کیلو کاهش وزن داشتند و گروه دوم که هیچ قرصی مصرف نداشته تنها فقط شش کیلو وزن کم کرده بودند.

تفاوت این دو گروه در حدود ۴ کیلوگرم بود اما نکته قابل‌توجه این است که افرادی که با قرص ونوستات لاغر شده‌اند بعد از بعد از مدتی به حالت قبل بازگشتند.

قرص سیر برای لاغری

یکی از قرص‌های لاغری که این روزها ممکن است در مورد آن بشنوید قرص لاغری سیر است.

مصرف سیر روی کاهش وزن تأثیر خیلی خوبی دارد و همچنین در علم پزشکی سیر ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.

مزایای مربوط به قرص سیر شامل:

 • کاهش کلسترول، تری گلیسیرید و چربی خون
 • باعث سلامتی قلب و عروق
 • افزایش و تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن
 • فشارخون
 • کاهش قند خون
 • محافظت از کبد
 • اثر ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضدویروسی


قرص سیر درزمانی که مصرف می‌شود باعث افزایش سوخت‌وساز بدن می‌گردد و این افزایش سوخت‌وساز منجر به مصرف کالری بیشتر می‌شود.

برای تأمین کالری موردنیاز بدن شروع به چربی سوزی می‌کند و باعث می‌شود که چربی‌های ذخیره‌شده در بدن به انرژی و کالری تبدیل گردد.

یکی دیگر از خواص قرص لاغری سیر کاهش اشتها و ایجاد احساس سیری در بدن است که درنتیجه باعث کاهش مصرف حجم غذایی می‌گردد.

قرص مترونیدازول برای لاغری

قرص مترونیدازول برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود و بسیاری از عفونت‌های داخل شکمی، مفاصل و استخوان‌ها را رفع می‌کند. به‌علاوه از این قرص برای درمان عفونت‌های انگلی روده کوچک نیز استفاده می‌شود.

با تعاریفی که ارائه گردید متوجه شدید که این فراورده یک آنتی‌بیوتیک است که مصرف مکرر آنتی‌بیوتیک‌ها گاهی منجر به کاهش وزن می‌شود؛ اما دلیل این کاهش وزن در برخی از افراد به دلیل ایجاد اسهالی است که باعث کاهش وزن می‌گردد.

این روش کاهش وزن برای بدن مفید نیست زیرا از طریق اسهالی باعث دفع مواد مغذی و همچنین دفاع آب بدن می‌گردد.

نتیجه می‌گیریم که قرص مترونیدازول به‌صورت مستقیم باعث لاغری نمی‌شود و کاهش وزن به وجود آمده از طریق مصرف آن برای بدن مضر است، بنابراین مصرف این دارو برای لاغری توصیه نمی‌گردد.

قرص سی تجملی برای لاغری

قرص سی تجملی توسط شرکت دینه تولید و عرضه‌شده است. قرص سی تجملی یک مسهل قدرتمند است. این قرص مشکل مربوط به تنبلی دستگاه گوارش و عدم تخلیه روده را طرف می‌سازد.

مصرف این قرص باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می‌گردد. این قرص دارای ترکیبات گیاهی به نام دانه گشنیز، رازیانه و برگ سنا است.

سؤالی که اینجا پیش می‌آید این است که آیا قرص سی تجملی برای لاغری مفید است یا نه؟ همان‌طوری که می‌دانید استفاده از داروهای ملین کننده برای کاهش وزن و لاغری مؤثر است.

این داروها باعث تخلیه کامل گازهای معده و روده و همچنین پاک‌سازی دستگاه گوارش می‌شود.

مصرف این قرص‌ها به مدت طولانی ممکن است مشکلاتی را مثل اختلال در متابولیسم بدن ایجاد کند. به همین دلیل ممکن است بسیاری از پزشکان آن را برای لاغری و کاهش وزن توصیه نکنند.

قرص لاغری جلبک

قرص لاغری جلبک اسپیرولینا محصول شرکت داروسازی ریحان شهر اصفهان است.

ترکیبات این قرص لاغری انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی و همچنین ۶۰ درصد پروتئین و ۱۸ درصد اسیدهای آمینه را شامل می‌گردد. از این جلبک برای کنترل وزن یعنی هم برای افزایش وزن به هم برای کاهش وزن استفاده می‌کنند.

به دلیل وجود مقدار پروتئین بالا در این نوع جلبک مصرف آن برای افرادی که سوءهاضمه دارند و همچنین افراد ورزشکار بسیار مناسب است.

خصوصیات دیگر جلبک اسپیرولینا شامل تقویت سیستم ایمنی، پاک‌سازی بدن، سم‌زدایی، کاهش خستگی و کنترل قند خون است. قرص لاغری جلبک اسپیرولینا منبع غنی‌شده از فیبر و پلی ساکاریدها و اسیدفولیک است.

اسپیرولینا به دلیل داشتن فنیل آلانین و تیروزین باعث کاهش اشتها می‌شود.

به‌علاوه به شما کمک می‌کند که احساس گرسنگی نکنید.

مصرف این قرص لاغری در کنار رژیم غذایی و برنامه ورزشی بسیار مؤثر است و همچنین به دلیل غنی بودن از مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها باعث کاهش عوارض ناشی از لاغری و کاهش وزن می‌گردد.

قرص لاغری ادیوس

این قرص محصول کشور اسپانیا است؛ که یک روش مؤثر برای کاهش وزن است. معنی و مفهوم کلمه ادیوس یعنی خداحافظی است که این معنی در اولین مرحله به ما حس خداحافظی با چربی‌ها را می‌رساند.

تأثیر قرص ادیون روی افزایش سوخت‌وساز بدن تمرکز دارد و از طریق چربی سوزی باعث تولید انرژی می‌شود. تأثیر مثبت و سریع قرص ادیوس درزمانیکه همراه با یک رژیم لاغری و برنامه ورزشی بیشتر دیده می‌شود.

ماده مؤثره قرص ادیوس یک جلبک دریایی قهوه‌ای است.

مطالعات زیادی در مورد این جلبک انجام‌شده است که نتایج آن مبنی بر متعادل‌سازی سطح گلوکز خون، تحریک رشد بافت‌های سالم، افزایش سیستم ایمنی است.

ماده دیگری که کاهش وزن مؤثر است ماده معدنی ید است.

این ماده معدنی با تحریک غده تیروئید باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و همچنین کمک به کاهش اشتها می‌کند؛ که همه این‌ها درنهایت در کاهش وزن مؤثر است.

این جلبک دریایی سرشار از مواد معدنی است که باعث سم‌زدایی و دفع احتباس آب و کنترل اشتها می‌کنند.

قرص لاغری اسلیم کوئیک

قرص لاغری اسلیم کوئیک عوارض بسیار خطرناکی برای آن دیده‌شده است که یکی از مهم‌ترین عوارض نامطلوب آن دفع آب از بدن است.

بعلاوه باعث کاهش مواد مغذی ویتامین‌ها در بدن می‌شود. زمان مصرف قرص لاغری اسلیم کوئیک لاغری ممکن است بعد از مدتی نتیجه دلخواه را برای شما نداشته باشد و تصمیم بگیرید که مصرف آن را قطع کنید.

عوارض قطع مصرف قرص اسلیم کوئیک شامل استرس، اضطراب، افزایش اشتها، تشنگی و بی‌خوابی را به همراه داشته باشد. مصرف قرص لاغری اسلیم کوئیک می‌تواند در کنار کاهش اشتها باعث افزایش فشارخون، افزایش ضربان قلب گردد.

چه قرص‌های لاغری مورد تأیید وزارت بهداشت است

برای کاهش اشتها و کاهش وزن راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده قرص لاغری است.

گروهی از قرص‌های لاغری راداریم که مورد تأیید وزارت بهداشت است و پزشک با توجه به شرایط بدنی برای فرد توصیه می‌کند در ادامه به معرفی چند نمونه از قرص‌های لاغری که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند می‌پردازیم.

 • قرص فلکسان: از کاربردهای مهم قرص فلکسان کاهش اشتها، کاهش وزن و کاهش چربی خون است. فلکسان دارای ماده مؤثره از خانواده فیبر پلی ساکارید ها را دارد که باعث جذب آب داخل دستگاه گوارش می‌گردد و این افزایش حجم در دستگاه گوارش باعث بروز احساس سیری می‌شود.
 • قرص کرومیوم پیکولینات یکی از قرص‌های لاغری است که در کنار رژیم غذایی قابل‌استفاده است مکانیسم اثر این قرص در کاهش اشتها و سوخت‌وساز چربی‌ها مؤثر است و همچنین باعث کاهش قند خون می‌گردد.
 • قرص پومئول یک قرص لاغری است که باعث افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی می‌گردد.
 • قرص کارویل یک قرص لاغری ایرانی است. ماده مؤثره در قرص پومئول عصاره کرفس است.
 • قرص اسلیم می یک قرص برای کاهش اشتها توصیه می‌گردد.
 • قرص ردوکیل: ردوکیل یک قرص گیاهی اسپانیایی است که مصرف آن باعث کاهش وزن، اشتها و کلسترول خون می‌گردد. قرص ردوکیل یک فیبر گیاهی و طبیعی است و باعث جذب آب و احساس سیری می‌شود.
 • قرص لاغری فلوردو: یک قرص ایرانی و گیاهی است که از طریق افزایش دفع دستگاه گوارش و همچنین کاهش اشتها باعث لاغری می‌شود.
 • قرص لاغری ابستاپ: یک قرص مؤثر در کاهش وزن و اشتها که در ایران تولید می‌شود. مکانیسم اثر این قرص برای کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن است.
 • قرص لاغری هزال که صد در صد گیاهی است. قرص هزال علاوه بر کاهش وزن باعث تقویت دستگاه گوارش هم می‌گردد.

همه موارد بالا که معرفی شد دارای مجوز وزارت بهداشت هستند و در اکثر داروخانه‌ها قابل تهیه می‌باشند؛ اما لازم است برای استفاده هر نوع قرص لاغری با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

پزشک متخصص با بررسی شرایط سلامتی بدن شما مناسب‌ترین قرص لاغری را به شما معرفی می‌کند.

عوارض قرص لاغری

تا اینجا که رسیدیم هدف معرفی انواع قرص‌های لاغری و کاهش وزن بود.

حال سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا کاهش وزن توسط قرص لاغری عوارضی دارد؟ باید به شما یادآوری کنیم که قرص لاغری بدون عوارض جانبی نداریم. بیشترین عوارض جانبی قرص‌های لاغری شامل:

 • استرس: با توجه به مطالعاتی که در مورد قرص لاغری انجام‌شده، نتایج بر این اساس است که قرص لاغری باعث افزایش هورمون استرس می‌گردد؛ بنابراین اگر دارای اضطراب دائمی هستید توجه داشته باشید که قرص لاغری میزان استرس را افزایش می‌دهد و خطرات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.
 • بی‌خوابی: به دلیل وجود کافئین و افدرین در قرص لاغری که تأثیر دارد برافزایش متابولیسم بدن و در مقابل باعث ایجاد بی‌خوابی می‌گردد. خود این عارضه بی‌خوابی تأثیر منفی روی سیستم ایمنی بدن دارد.
 • افزایش فشارخون: قرص لاغری در بدن به دلیل افزایش متابولیسم و چربی سوزی در بدن باعث بالا رفتن دمای بدن و ضربان قلب و درنهایت افزایش فشارخون می‌گردد.
 • تأثیر منفی روی شرایط روحی فرد: همان‌طور که میدانید خود مسئله چاقی تأثیر منفی در شرایط روحیه فرد دارد و باعث کاهش اعتمادبه‌نفس می‌گردد، اما باید در نظر داشته باشید که روش‌های غیراصولی برای کاهش وزن باعث ایجاد اختلالات روحی و روانی جبران‌ناپذیری می‌گردد.
 • دفع آب بدن و ایجاد کم‌آبی: مصرف قرص‌های لاغری ممکن است باعث دفع فراوان آب بدن گردد که منجر به ایجاد کم‌آبی در فصل گرما و یا هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی می‌گردد.
 • مرگ: یکی از بدترین عوارض قرص‌های لاغری ممکن است مرگ باشد.
در حال ارسال
نظر کاربر
0 (0 نتایج)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.