Take a fresh look at your lifestyle.

زاویه سازی فک طبیعی و عمل زاویه فک با تزریق ژل و با دستگاه

0 ۲۴۵


برای زاویه سازی فک روش‌های مختلفی داریم. با روش‌هایی مثل تزریق ژل و چربی، عمل جراحی و یا به‌صورت طبیعی می‌توانید زاویه فک را زیباتر نمود.

زاویه فک راهی برای بهبود انحنای سطحی یا کانتور صورت است که تزریق ژل و چربی از روش‌های کم تهاجمی شناخته‌شده است. زاویه سازی فک در افزایش زیبایی و جوان‌سازی صورت مؤثر است و زاویه فک مردانه یکی از جدابیت های اقایان می باشد.

در اکثر مواقع با استفاده از تزریق ژل یا چربی به‌جای جراحی فک یا چانه اثرات بلندمدت و دائمی را می‌توانید در صورت خود ایجاد کنید.

زاویه سازی فک با روش تزریق ژل یا چربی به بافت‌های نرم صورت انجام می‌شود که قسمت‌هایی مثل چانه و گونه‌ها برجسته‌تر شود. با کمک تزریق کمک به متعادل‌سازی انحنای قسمت‌های مختلف صورت و ایجاد حجم در قسمت‌هایی از صورت که به دلیل پیری از بین رفته است.

به کمک تزریق ژل یا چربی چین‌وچروک‌های ظریف هم می‌توانیم محوکنیم. زاویه سازی فک یک مرز بین صورت و گردن را رفع می‌کند و افتادگی چانه یا غبغب را کمتر نشان می‌دهد.


زاویه فک چیست و چگونه زاویه فک داشته باشیم


زاویه سازی فک به عملی یا کاری گفته می‌شود که به کمک روش‌های علمی و تأییدشده فرم‌های ناهنجار و نا زیبای فک یا چانه را بهبود می‌بخشد و زیباتر می‌کند.

بدفرمی و ناهنجاری‌های مربوط به فک یا چانه ممکن است به شکل اسکلت یا استخوان صورت، کوتاه بودن چانه و فک باشد. با کمک زاویه سازی فک انحناهای و حجم‌های ازدست‌رفته صورت که ممکن است به خاطر اختلالات مادرزادی و یا بالا رفتن سن باشد را ترمیم و زیبا می‌کنند.

به همراه با ایجاد زاویه فک به کمک فیلر هم می‌توانید چین‌وچروک‌های موجود در نواحی گونه و صورت را محو کرد. اهداف مربوط به زاویه سازی فک عبارت‌اند از:

  • برای رفع ناهنجاری‌های فک و چانه
  • افزایش زیبایی صورت
  • برای جوان‌سازی صورت


افرادی که قصد ایجاد زاویه فک هستند با توجه به سلیقه و نظر خودشان شکل فرم دهی خط فک را انتخاب می‌کنند. ممکن است خط فک را گوشه‌دار، باریک و یا مردانه انتخاب کنند. در واقع زاویه سازی فک مردانه با زاویه فک دخترانه برای خانم ها کمی متفاوت می باشد.


زاویه سازی فک طبیعی


برای زاویه سازی فک طبیعی و در واقع ایجاد زاویه فک بدون جراحی از تمرین‌های ورزشی می توانید استفاده کنید. همه ما زیبایی را دوست داریم و در برخورد اول با هر فردی جذب زیبایی صورت آن فرد می‌شویم.

یک روش برای افزایش زیبایی و بهبود فرم صورت ایجاد زاویه فک است. با انجام تمرین‌های ورزشی مخصوص صورت و فک روزی ۱۵ دقیقه در طی ۱ تا ۳ ماه می‌توانید زاویه فک ایجاد کنید. این روش ممکن است زمان زیادی نیاز باشد و خیلی زود رها کنید. برای زاویه سازی سریع‌تر از عمل جراحی و تزریق ژل یا چربی می‌توانید استفاده کنید.


عضله‌های گردن که تأثیر مستقیم روی فک دارند و به کمک تمرین و ورزش این عضلات می‌توانید زاویه فک ایجاد کنید شامل:
عضله میلوهیویید یا ماهیچه آسیالامی
ماهیچه‌های نردبانی یا عضلات ماهیچه اسکالن
ماهیچه جناغی پستانکی
ماهیچه پوستی گردن یا عضله پلاتیسما


عضلات صورت هم شامل دو گروه هستند:


عضلات جونده: شامل ماهیچه‌هایی است که عمل جویدن غذا را به عهده‌دارند و اگر این عضلات بیش‌ازاندازه منقبض گردد باعث ایجاد زاویه بدشکل در فک می‌گردد.


عضلات حالت‌دهنده: شامل ماهیچه‌هایی است که در اخم کردن و خندیدن و حرکات صورت نقش دارند.
شاید دوست داشته باشید بدانید چطور صورتتان را جوان‌تر کنید:
شما می‌توانید با تمرین و تکرار ورزش‌ها بر روی ماهیچه‌های گردن و صورت کارکنید و به آن‌ها زاویه بهتری بدهید.
برای انجام تمامی ورزش‌های زیر توجه داشته باشید که در 2 هفته اول هر جا با درد مواجه شدید از انجام دادن آن حرکت منصرف شوید زیرا حرکت را اشتباه می‌زنید و یا عضلات بسیار ضعیفی دارید که ادامه تمرین باعث آسیب می‌شود.


زاویه فک با ورزش


یکی از بهترین روش ها برای زاویه سازی فک مردانه بدون جراحی به کمک تمرین و تکرار ورزش‌های مخصوص عضلات گردن و صورت است که می‌توانید زاویه فک را ایجاد نمایید. اگر در روزهای اول انجام تمرین‌های ورزشی در عضلات درد احساس کردید از ادامه حرکت‌ها منصرف نشوید چون ممکن است که عضلات صورت و گردن بسیار ضعیف باشد و نیاز است که با ادامه ورزش قدرت آن را افزایش دهید. چند نمونه تمرین برای ایجاد زاویه فک شامل:
تمرین شماره ۱: روی زمین دراز بکشید و شانه‌هایتان را به زمین بچسبانید و به‌صورت که از زمین جدا نشود. چانه را به سمت گردن خم‌کنید و سرخود را تا حدود ۵ سانتی‌متر از زمین جدا کنید. در زمان انجام این تمرین بهتر است که زبان خود را به سقف دهان فشار دهید. این تمرین را ۳ مرتبه و هر دفعه به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

بهترین ورزش برای زاویه سازی فک طبیعی
در این تمرین چانه به سمت گردن باید خم شود روزی 3 مرتبه


تمرین شماره ۲: در حالت نشسته زبان خود را پشت دندان‌های بالا فشار دهید به‌صورت که تمام زبان سقف دهان را بپوشاند. در ادامه با ایجاد صدا در زبان خود لرزش ایجاد کنید. این تمرین در ایجاد زاویه نقش مهمی دارد. این تمرین را ۳ مرتبه و هر دفعه به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.
تمرین شماره ۳: در حالت نشسته سعی کنید که فک پایین و چانه خود را به سمت بیرون بکشانید و لب پایین را بلند کنید. این حرکت عضلات گردن و صورت را تحریک می‌کند و کمک به ایجاد زاویه فک می‌کند. این تمرین را ۳ مرتبه و هر دفعه به مدت ۶ ثانیه انجام دهید.
تمرین شماره ۴: در حالت نشسته سعی کنید که فک پایین را به طرفین راست و چپ حرکت دهید. این تمرین را روزی چند بار می‌توانید انجام دهید و در زیباسازی و فرم دهی عضلات صورت نقش مؤثری دارد.
تمرین شماره ۵: دستان خود را به سمت عقب خم نمایید تا زمانی که کشیدگی و انقباض عضلات گردن را احساس کنید. این حرکت را هم در حالت خوابیده و هم نشسته می‌توانید انجام دهید. تأثیر بسزایی در رفع چین‌وچروک‌های گردن دارد.


تمرین شماره ۶: در حالت نشسته با دهان خود به‌صورت پیوسته و بدون وقفه حروف O و E را تلفظ نمایید. این تمرین عضلات دور لب و اطراف دهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این تمرین را ۳ مرتبه در روز و هر دفعه به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

زاویه فک مردانه با ورزش و تمرین
به مدت 10 ثانیه با دهان حروف O و E را تمرین کنید


زاویه سازی فک با تغذیه


برای زاویه سازی فک باید تلاش کنید که چربی‌های اضافه زیر چانه و غبغب را حذف کنید. همان‌طور که می‌دانید در اثر چاقی ایجاد غبغب امری طبیعی است. پس برای رفع غبغب باید بتوانید چربی‌های صورت را در کنار چربی‌های بدن حذف نمایید و برای چربی سوزی تغذیه سالم را در برنامه غذایی خود قرار دهید. وجود غبغب روی چهره هر فرد تأثیر منفی دارد و سن افراد را بیشتر نشان می‌دهد.

با افزایش وزن چربی در همه نواحی بدن و همچنین صورت ایجاد می‌شود. برای کاهش چربی صورت نیاز است چربی کل بدن را کم کنید. اولین قدم برای کاهش باید تغذیه سالم را پیش بگیرید. مصرف نمک و شکر را به حداقل برسانید. تغذیه مناسب برای لاغری صورت:
مصرف فیبر در برنامه غذایی خود اضافه نمایید.
انواع سبزی‌ها و میوه‌های تازه و دانه‌های روغنی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.


عمل زاویه فک


عمل زاویه فک یک جراحی است که روی فک پایین انجام می‌شود که به آن فرم و زاویه دلخواه می‌دهند. (برای آقایان زاویه فک مردانه بدون جراحی کمی سخت به نظر می اید ولی نتیجه بهتری دارد). عمل زاویه فک با بیهوشی انجام می‌شود و درد زیادی به همراه دارد. افرادی که برای زاویه سازی فک نیاز است که عمل جراحی انجام دهند شامل:

  • افرادی که خط فک آن‌ها زاویه ندارد.
  • افرادی که فرم فک آن‌ها به‌صورت مربع است.
  • کسانی که فک آن‌ها بزرگ و پهن است.
  • افرادی که گونه‌های خیلی لاغر یا خیلی چاق دارند.
  • کسانی که فک آن‌ها هیچ زاویه‌ای ندارد و به شکل گرد است.
  • اشخاصی که دارای گونه‌هایی لاغر یا چاق هستند.
  • خانم‌هایی که شکل فک آن‌ها شبیه فک آقایان است.


زاویه سازی فک با دستگاه


دستگاه زاویه سازی فک و صورت با ورزش با تأثیر مستقیم بر روی تک‌تک عضلات صورت باعث شکل‌دهی، فرم دهی و تقویت عضلات صورت (زاویه سازی فک با ورزش) می‌شود. این دستگاه مانند بسیاری از وسیله‌هایی که بر پایه ورزش عضلات و تقویت عضلات بدن کار می‌کنند (زاویه سازی فک بدون جراحی) عمل می‌کند.

نمئنه زاویه سازی فک مردانه طبیعی
نمونه زاویه فک مردانه با عمل جراحی و تزریق ژل


تزریق ژل برای زاویه فک


یکی از روش‌های راحت و غیرتهاجمی برای ایجاد زاویه فک تزریق ژل و چربی است. کاربردهای روش تزریق ژل شامل:
اندازه فک را اصلاح می‌کند: در بعضی موارد فرد نیاز دارد که خط آرواره را تا اطراف گوش از طریق ژل بالا ببرد.
شکل فک را زاویه می‌دهد و زیباتر می‌کند: در شکل ظاهری فک بعضی افراد نیاز است که حجم بیشتری در جلو یا گوشه‌های فک ایجاد کنند.یا برخی نیاز است که زاویه فک را اصلاح کنند.

همه این نیازهای فرد برای تزریق توسط پزشک بررسی و توصیه می‌شود.
برای بهبود و ایجاد خط فک بعد از عمل جراحی: خطوط فک در بسیاری مواقع بعد از عمل جراحی پلاستیک و زیبایی بدشکل می‌شوند و نیاز از با تزریق ژل فرم طبیعی ایجاد کنند.
برای بهبود خطوط فک که با بالا رفتن سن تغییر کرده است و نظم خود را ازدست‌داده است که با تزریق ژل این مسئله رفع می‌شود.
برای ایجاد تقارن خط فک از تزریق ژل استفاده می‌شود.

تزریق زاویه فک برای فرم دهی صورت و زیبایی
تزریق ژل برای زاویه فک زنانه و مردانه به کار می رود


فرم دهنده صورت و زاویه فک


آن‌گونه که برای بدن‌سازی و فرم دهی عضلات بدن به باشگاه می‌روید و با دستگاه‌های مخصوص به عضلات خود فرم می‌دهید، برای عضلات صورت هم تمرین‌های ورزشی و همچنین دستگاهی که موجب فرم دهی و زاویه‌دار کردن صورت می‌شود، داریم.

دستگاه ایجاد زاویه فک و فرم دهنده صورت توسط گروهی از جراحان پلاستیک طراحی و تولیدشده است.

این دستگاه یک روش بی‌خطر که بدون جراحی و تزریق ژل باعث فرم دهی صورت می‌شود. این دستگاه در سه فرم بارنگ‌های مختلف تولیدشده است که هرکدام فشارهای مختلفی برای صورت دارد. سه فرم در سطح‌های نرم، متوسط و سفت عرضه‌شده است.


هزینه زاویه سازی فک


روش‌های مختلفی برای زاویه سازی فک داریم که مسلماً هرکدام هزینه مشخصی دارد. هر روش برای زاویه سازی فک در جلسه مشاوره با پزشک متخصص تعیین می‌گردد و بر اساس روش کار هزینه هم برآورد می‌شود.

به‌عنوان نمونه هزینه زاویه سازی فک از طریق تزریق ژل یا چربی از طریق پزشک بعد از تشخیص میزان ژل و نوع ژل و خدماتی که انجام خواهد شد تعیین می‌گردد.

منابع

healthline

jawliner

در حال ارسال
نظر کاربر
0 (0 نتایج)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.