Take a fresh look at your lifestyle.

چند راه ساده برای داشته روابط زناشویی موفق و شاد

0 ۱,۲۴۹

روابط رمانتیک و عاشقانه مهمترین مسئله برای شادی و لذت زن و مرد از زندگی است.

ولی با این حال در جهان بیش از 40% ازدواج ها به طلاق ختم می شود.

نگه داشتن یک رابطه زناشویی موفق و شاد مسلما کار آسانی نیست ولی خوشبختانه محققان روانشناسی روش  سالهای روابط زناشویی سالم را در اختیار ما قرار داده اند تا روابط زن و مرد به سمت زیبایی ها سوق داده شود.

در ادامه به آموزش روابط زناشویی صحیح می پردازیم.

وظیفه زن در رابطه زناشویی
مسائل روابط زناشویی چیست و چگونه باید به بهبود روبط کمک کرد

آشکارا با همسر خود صحبت کنید

ارتباطات بخش مهمی از داشتن روابط سالم است. صحبت کردن بیشتر با همسر می تواند رابطه زناشویی شما را محکم تر و قوی تر کند و باعث می شود شناخت بیشتری از هم پیدا کنید.

پس در طول روز چند دقیقه را صرف صحبت درباره مسائل شخصیتی و موضوعات عمیق تر کنید تا رابطه ی زناشویی موفق تری داشتی باشید.

ما نمی گوییم که شما موارد دشوار و سخت زندگی را پیش خود نگه دارید این موضوع سبب می شود که شما زودتر از آنچه انتظار داشته اید عصبی شوید و این خشونت اثرات مخربی را روی شما میگذارد.

اگر در طول روابط زناشویی ه اختلاف نظر با شریک خود برخوردید نیازی به جنگ و دعوا ندارید چون نه زندگی مشترک جنگ است و نه زن و مرد در رابطه زناشویی دشمن همدیگرند.

مشکلات و اختاف نظر ها بخشی از روابط زن و مرد هستند. تحقیقات نشان داده است که زوج هایی که رفتار های مخربی مثل فریاد کشیدن را در روابطشان در پیش می گیرند سیر نزولی را نسبت به آنهایی طی می کنند که با سازندگی و تعامل به دنبال حل مشکلات داشتند.

یک نکته مهم دیگر درباره روابط زناشویی اینست که سبک ارتباطی زن و مرد بسیار مهم تر از سطح تعهد زوجین در قبال یکدیگر است .

به طور کلی الگوهای ارتباطی منفی شکاف بیشتری در ارتباطات بوجود می آورد.

روابط زناشویی چیست و چطور میتواینم به بهبود روابط زناشویی کمک کنیم
ابراز احساسات یکی از مهمترین مسائل در روابط زن و مرد

همیشه رابطه خود را جذاب نگه دارید

همیشه سخت است که بین حرفه، فرزندان و تعاملات بیرونی خود روابطی خوب با همسرتان ایجاد کنید و آن را حفظ کنید.

گزارش ها نشان می دهد کسانی که در سال هفتم ازدواج و روابط زناشویی کمی نارضایتی دارند این مقدار کم پس از 9 سال به بیشترین حد خود می رسد و نارضایتی را تکمیل می کند.

برای حفظ جذابیت همیشگی در زندگی خیلی از زوج ها برنامه ریزی خاصی دارند با این حال خوب است که در زندگی کمی غیر قابل پیش بینی باشید.

مثلا اگر همیشه به یک رستوران خاص می روید یا اینکه کارهای در طول رابطه زن و مرد در زندگی باید برنامه مشصی برای رابطتکراری انجام می دهید باید این الگو را تغییر دهید می توانید به پیک نیک بروید یا اینکه در کلاس های جدیدی حضور پیدا کنید.ه جنسی خود بگذارید. نه به این منظور که دور روزهای به خصوصتان با ماژیک قرمز در تقویم خط بکشید منظور اینست که کاری کنید تا نیاز های احساسی بدنی و جنسی برآورده شود.

9 وظیفه مشترک زن و مرد در روابط زناشویی

درباره روابط زناشویی زن و مرد وطیفه یکسانی در حفظ و بهبود رابطه زناشویی در قبال هم دارند به طوری که برای هر قدم باید برنامه داشته باشید و قدم هایتان را در جای درست قرار دهید. در زیر به 9 وظیفه در ایجاد روابط صحیح زناشوی که برگرفته از انجمن روانشناسان آمریکا است اشاره می کنیم.

  1. در زندگی مشترک و ایجاد رابطه با طرف مقابلتان باید از احساس خود را از خانواده خود  جدا کنید تا شخصیت جدیدی در شما شکل بگیرد.
  2. ایجاد هم دلی، صمیمیت و هویت مشترک در رابطه زناشویی و در عین حال حفظ استقلال و حریم شخصی زن و مرد در رابطه زناشویی.
  3. برقراری روابط جنسی فوق العاده لذت بخش و احساسی و همچنین محافطت از این روابط به داخل فضای کاری و خانواده از نکات کلیدی می باشد به طوری که این روابط احساسی قوی بسیار شخصی هستند و شما نباید آن را به بیرون بروز دهید.
  4. روابط زناشویی صحیح به ایجاد فضای مجزا در برقراری رابطه تان با فرزندان و شریک تان جای می گیرد.
  5. یکی از مسائل روابط زناشویی حل مشکلات و بحران های اجتناب ناپذیر زندگی است.
  6. بسیاری بر این باورند که وظیفه زن در رابطه زناشویی حفظ قدرت پیوند زناشویی در زندگی است به صورتی که دو طرف باید ازدواجشان را پناهگاهی امن تبدیل کنند تا شرکا در این پناهگاه بتوانند تفاوت ها، خشم و اختلافاتشان را بیان کنند.
  7. شوخ طبعی و طنز بودنتان نه تنها مربوز به روزهای اولین رابطه زناشویی برمی گردد بلکه باید در تمام زندگی در جریان باشد.
  8. ارضای نیازهای زندگی و حمایت طرفین به طول رابطه زناشویی سالم کمک زیادی می کند.
  9. تصاویر عاشقانه عشقتان را زنده نگه دارید تا احساس و عواطفتان رو به سقوط نگذارد.
روش ها و مسائل مهم روابط زناشویی چیست
رابطه زناشویی موفق چگونه ایجاد می شود

 آموزش روابط زناشویی

کارهایی که در دایره روابط زناشویی قرار می گیرد شامل رفتارها، توجهات، روابط جنسی، ابراز احساسات، ایجاد محیطی ایزوله در خانواده، ارضای نیازهای مختلف شریک و بسیاری از این دست می باشد که اگر شما در آنها ضعیف هستید باید تقویتشان کنید تا عمق رابطه شما بیشتر شود.

در باره آموزش روابط زناشویی داشتن رابطه جنسی سالم و صحیح جزو مواردی است که با رعایت آن تقریبا بخشی از راه را برای حفظ و لذت از زندگی می پیمایید

در طول رابطه زناشویی به یکدیگر احترام بگزارید

بسیار در زندگی پیش آمده و خواهد /امد که ممکن است شما از شریکتان رابطه جنسی طلب کنید درحالی که شریک شما در آن زمان اصلا نیاز جنسی ندارد. شما باید توجه کنید که سیستم بدنی شما با همسرتان کاملا متفاوت است پس اگر این اتفاق رخ داد به نظر او احترام بگذارید و دلخور نشوید.

تنوع و غافلگیری جزو آیین روابط زناشویی است

اگر بهترین فرد برای ایجاد رابطه جنسی باشد و بسیار دقیق و موشکافانه همه مسائل جنسی را رعایت کنید با این حال ممکن است یکی لذت بخش ترین لدت های جسمانی و احساسی با یکنواخت شدن آن کاری تکراری و کم لذت شود.

پس برای اجتناب از این اتفاق باید کمی جسور باشید و به رابطه جنسی تان تنوع ببخشید.

همیشه در یک مکان خاص معاشقه نکنید و در انتخاب لباس هایتان و استفاده از عطر برای اجاد رابطه جنسی هوشمندانه عمل کنید.

بیشتر در روابط جنسی مرد پیش قدم می شود ولی بهتر است که زن نیز گاهی اعلام نیاز کند و او پیش قدم شود. چنانچه می دانید وظیفه زن در روابط زناشویی و جنسی و یکی از قدرت هایش اغوا کنندگی و عشوه و ناز است که در تحریک مرد بسیار موفقیت آمیز است.

آیین رابطه زناشویی سالم چیست و چه روشهایی دارد
در یک رابطه زناشویی صحیح هیچوقت قابل پیش بینی نباشید

از صحبت های عاشقانه در طول رابطه نترسید و به زبان بیاورید

تحریک فیزیکی تنها مسئله مهم در رابطه جنسی نیست و شما باید با استفاده از الفاظ و کلمات تحریک کننده و عاشقانه آماده سازی لازم برای یک رابطه لذت بخش را انجام دهید.

هنگام رابطه جنسی و زمانی که دخول انجام می شود بهتریین زمان برای گفتن سخنان محبت آمیز است.

در اخر رابطه از همسر خود تشکر کنید و به او اهمیت دهید. این وجه تمایز، تمیز حیوان و انسان را در غریضه جنسی که امری حیوانی است را مشخص می کند.

روابط زناشویی از نظر اسلام نیز با جزئیات کامل ذکر شده است به طوری که احادیث و روایات امامان در دین اسلام به قدری کامل است که با رجوع به آنها نیز می توانید به اهمیتی که روابط زناشویی از نظر اسلام به آن پرداخته است پی ببرید.

منبع

aapa

در حال ارسال
نظر کاربر
3.5 (2 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.